| RksRoxy a întrebat:

imi puteti zice si mie, ce jocuri merg pe linux, am rami: 2. 00GB Single-Channel DDR2 @ 333MHz (5-5-5-15), procesor Intel Pentium E2160 @ 1. 80GHz
Conroe 65nm Technology
Placa video V193W (1440x900@60Hz)
64MB VIA Chrome9 HC IGP Family WDDM (Biostar Microtech Int'l)
HDD: 149GB Western Digital WDC WD1600AAJS-65WAA0 (SATA)
Placa de baza: BIOSTAR Group P4M90-M7A (Socket 775)

2 răspunsuri:
| LuisEdward a răspuns:

Pe linux sunt cam greu de instalat jocurile. Trebuie sa ai un program pe nume „wine" si prin el le instalezi. http://appdb.winehq.org/ aici vezi ce jocuri iti merg prin wine si cat de bine iti merg. Ai pc cam slab nu stiu ce jocuri iti merg :(

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe linux din principiu nu merg jocurile, indiferent de sistem, doar cele care le are sistemul... un solitaire ceva