| dariusdariusdarius a întrebat:

Ce procesoare ar merge pe pc meu(placa de baza) uitati specificatiile din speccy
CPU
Intel Pentium E2160 @ 1. 80GHz 29 °C
Conroe 65nm Technology
RAM
1, 00 GB DDR2
Motherboard
MSI 0A90 (Socket 775) 28 °C
Graphics
LEN L171 (1280x1024@60Hz)
1024MB GeForce 210 (ASUStek Computer Inc) 37 °C
Hard Drives
75GB Western Digital WDC WD800JD-60LSA5 ATA Device (SATA) 29 °C
Optical Drives
HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H60L ATA Device
DTSOFT Virtual CdRom Device
Audio
High Definition Audio Device
funda!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intel Socket LGA775 – Intel Core 2, Pentium Dual Core, Pentium D, Celeron, Pentium 4 with Hyper-Threading Technology3
Deci: doua conditii. Sa aiba socket 775 si sa aiba FSB maxim: 800 Mhz.

| dariusdariusdarius explică (pentru Salontanul):

Daca poti sa-mi dai si mie niste modele de procesoare plz ca nu ma pricep sa caut.

| Salontanul a răspuns (pentru dariusdariusdarius):

Procesoarele pe 775 nu se mai fabrica. Cu greu am gasit asta: http://www.meding.ro/? s=1&cat=UHJvY2Vzb2FyZSBTazc3NQ==
ATENTIE! Sa cauti dupa FSB=800
Jos in dreapta paginii au rubrica contact sa iei legatura cu ei: http://www.meding.ro/? s=7

4 răspunsuri:
| pozeanimate a răspuns:

Cauta procesor cu socket (Socket 775)
dupa bani pe care-i ai
cati mai multi GHz cu atat mai bine pentru performanta pc

| dariusdariusdarius explică:

Dau funda!