| anonim_4396 a întrebat:

la calculator am permis la urmatori biti : 16 bit si 32 bit pot sa imi descarc de pe internet 64 bit si sa functioneze pe pc?

7 răspunsuri:
| price a răspuns:

Nu

| price a răspuns:

E ca si cum ai pune o placa video de 64 biti pe un os de 16 sau 32, iti va da eroare

| Richard11 a răspuns (pentru price):

Atunci pot descarca de pe net rami sau ghz ceva de pe net folositor sa imi inbunatateasca pc-ul?!

| price a răspuns (pentru Richard11):

Pai rami nu-i poti descarca ci ii poti cumpara, iar ghz sunt din os si procesor, nu are o importanta foarte mare acesti ghz, ce anume vrei u sa iti faci la pc, si ce placa video ai si cati rami?

| anonim_4396 explică (pentru price):

Windows XP Professional SP3
Intel Pentim 4 CPU 2. 80Ghz, 1.0GB RAM, Intel 82945G Express Chipset Family

| price a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, ai un gb ram i-ar procesorul e bunicel, pe internet poti gasi ce jocuri vrei pentru sist tau de operare, cei drept nu poti juca jocuri mai performante dar il poti optimiza la un service de piese unde iti poti lua ata rami cat si placa video mai mare.

| anonim_4396 explică (pentru price):

Deci cum il pot optimiza la un service de piese ce trebuie sa fac?