| andrei056 a întrebat:

la facultatea de economie si administrarea afaceriilor departamentul cibernetica informatica economica specializarea infotmatica economica ce materii se dau la admitere? mentionez universitatea de vest Timisoara FEEA! funda!

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Pana acum(2016 si 2017), unica proba de admitere la FEAA-Timisoara, indiferent specializarea, s-a compus dintr-un interviu bazat pe scrisoarea de intentie redactata de catre fiecare candidat dupa modelul din Anexa I din cuprinsul Metodologiei de admitere.Interviul este notat cu admis sau respins iar media generala de admitere se calculeaza dupa formula arata la pagina 10 din link-ul :https://feaa.uvt.ro/......6-2017.pdf
Ocuparea locurilor scoase la concurs s-a facut in ordinea descrescatoare a mediei generale de admitere si a ordinei optiunilor notate de catre candidat pe fisa de inscriere.

p.s. Daca nu vei dori sa treci prin emotiile interviului de la FEAA, iti sugerez sa te inscrii la FSEGA -Cluj.La FSEGA, odata cu depunerea dosarului de inscriere vei depune si eseul cerut de Regulamentul admiterii ( simpla formalitate!) --- nu va mai trebui sa te prezinti la niciun interviu! Descarca "Regulamentul de organizare si desfasurare a concursului de admitere, nivel licenta, pentru anul universitar 2017-2018" din link-ul :https://econ.ubbcluj.ro/n2.php?id_c=22
Tot in acelasi link vei gasi si modelul de eseu.