| AndreiAndrei89 a întrebat:

La placa video http://www.emag.ro/......D1P81BBBM/ ii trebuie o sursa cu 500W+? Eu am o sursa 450W.Imi voi lua si un procesor Core 2 Quad si 4 gb rami.Credeti ca le va face fata o sursa de 450W?(scuze pentru atatea intrebari dar vreau sa imi fac un calculator mai bun)

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Nu prea... Recomand o sursă de alimentare de 550W, asta deoarece vei mai alimenta și un hard disc, o unitate optică și desigur și perifericele (tastatură, mouse, etc), unde dacă vei folosi o sursă de alimentare fix dimensionată pentru hardware, există riscul de 90% ca pc-ul să se oprească din senin atunci când vei conecta la el și alte periferice, chestie ce nu este deloc ok.Succes

1 răspuns:
| SilviaDulcik a răspuns:

E de ajuns, placa video respectiva nu consuma mai mult de 50W.