| Silviu9835 a întrebat:

Laptopul meu Acer aspire 5315 are 2 giga ram si 385mega placa video. Vreau sa imi schimb placa de baza si sa adaug 4 giga ram si 1 giga placa video(pentru jocuri:AC3, COD:BO2 si altele nou aparute). Intrebarea mea este urmatoarea:cam ce costuri as suporta daca as alege varianta de mai sus sau este mai inspirat sa imi cumpar un laptop nou? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Iti cumperi alt laptop! Trebuie sa schimbi placa de baza, procesor si rami, te costa in jur de 450 euro fara placa video (nici nu cred ca incape un upgrade asa de mare in el). Mai bine cumperi altul. O recomandare aici
http://www.esal.ro/......56942.html

2 răspunsuri:
| KinekT a răspuns:

Pai ai 2 gb ram + 4 gb ram( cam 200 lei)+ o placa buna de 1 gb (800 lei) iar daca si procesorul este slab trebuie schimbat si el ce procesor are laptopul tau?

| GalatiCalculatoare a răspuns:

Nu poti face ceea ce doresti tu in cazul unui laptop. Si chiar daca mai adaugi 4 Gb de memorie RAM sistemul de operare nu o sa iti vada decat maxim 4, nu 6 cum ai vrea tu. Ti-ar trebui un windows pe 64 de biti. citeste aici de ce http://www.blog.comp-service.ro/......4-de-biti/ dar asta nu se poate ca nu suporta procesorul tau. etc. Deci, ia-ti alt laptop.