| alxc12 a întrebat:

Am si eu un laptop acer aspire 5315, si doresc sa ii cumpar un procesor mai bun dar nu stiu ce sa cer la magazin...laptopul este nou din magazin, nu a fost desfacut niciodata. Sper sa ma puteti ajuta.Multumesc

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Omule! La un calculator mai schimbi un procesor dar la laptop poti schimba procesorul tau cu altul la fel, nicidecum cu altul de valoare mai mare! In procesul asta de schimbare se implica mai multe schimbari aditionale si nu este spatiu!(de ex. i-ar trebui un cooler mai mare... unde-l pui? ca nu ai loc...si multe altele) Sper ca m-ai inteles!

| Mihai_7203 a răspuns:

Daca ai garantie la el te sfatuiesc sa nu-i schimbi piesele
Dar daca vrei sa iti schimbi procesorul du-te la un magazin de calculatoare si cere procesoare pe care sa le suporta placa ta de baza
bafta