| Stefy89 a întrebat:

M-a atras foarte mult noul Win10, si mi-as dori sa-l instalez dar nu stiu daca laptopul meu (care-i destul de vechi) va mai merge la fel de bine.
Uitati specificatiile (stiu, de rahat):
Toshiba Satellite L450D
2 GB RAM
AMD Semprom SI-42, 2.1 GHz (one-core)
Windows 7 Ultimate 32-bit
DAU FUNDA!

3 răspunsuri:
| Gonrax a răspuns:

Uite aici specificatiile:
https://www.microsoft.com/ro-ro/windows/windows-10-specifications

Eu cred ca iti va merge, mai citeste-le si tu o data si vezi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai windows 7 legal, activat? Daca da si mai ai si iconita cu win 10 jos, apasa pe ea. Inainte de a face orice, citesti cu atentie.Win 10 are un soft care iti citeste laptopul si iti spune dac e compatibil sau nu. Daca vezi ca e ceva in neregla si zice ca ceva nu e perfect compatibil cu laptopul tau, nu mai continua.Vezi ca inainte de instalare sau descarcare sunt niste link-uri pe care trebuie sa le citesti.Citesti tot, de la cap la coada si faci diferenta intre ce cere win 10 si ce ai tu. Daca ceva nu se potriveste, nu mai continua. Parerea mea este ca va merge, instalezi cu internetul pornit si isi va updata driverele si inainte de descarcare si dupa instalare, drivere direct de la Toshiba din site. Eu am Toshiba Satellite si merge ok. M-am intors totusi la 8.1 nu din cauza ca nu mergea ci din cauza ca nu pot opri updatele de windows 10.

| Sheldon a răspuns:

Nu o sa-ti mearga bine sau deloc din cauza ca laptop-ul e vechi si drivere nu sunt pentru win 10... daca vrei si ai timp poti incerca sa-l instalezi