| SuDRaIIRo a întrebat:

Vara trecuta am fost in Italia si mi-am achizitionat de acolo un laptop Toshiba Satellite L450D care functioneaza pe Windows 7 Home Premium si acum s-a cam dus windows-ul ! Intrebarea este : Pot instala pe el si alte versiuni de Windows 7 cum ar fi Professional sau Ultimate ? Sau doar pe w7 Home Premium merge ?

5 răspunsuri:
| andtim a răspuns:

Merge! nu iti face nicio grija! eu am laptopul (Toshiba Satellite L670) din Germania si am avut pe el W7 Home premium cu licenta si in germana si cand am venit in Romania, i-am instalat W7 Ultimate de pe net big grin si functioneaza absolut ok! chiar luna trecuta a facut un an de cand am Windowsul asta pe el si am ramas surprins big grin deci merge orice windows! numai sa gasesti pe google Windows 7 Loader. e o chestie care iti sterge notificarile alea legate de licentawinking bafta

| JustCosmin a răspuns:

Merg toate versiunile de Windows 7, dar de ce sa pui alta versiune, daca pe Home Premium ai licenta? Poti instala din nou Windows 7 Home Premium si treci licenta de pe spatele laptopului.

| Roxin_Alex_1989 a răspuns:

Ar trebui sa mearga daca e compatibil cu w7.ca sa fii mai sigur mai bine dul la un service de computere si iti vor zice ei sigur

| Aurelian0709 a răspuns:

Iti merge orice tip de windows pe un laptop.
Dar ideea este ca windows 7 are toate driverele de care ai nevoie, pentru laptop.

| unknow91 a răspuns:

Da iti merge.eu am instalat la cineva acum vreo 2 luni W7 Ultimate pe Toshiba Satellite L450 si ii merge bine.
Si el avea Professional inainte.

W7 ultimate m-i se pare mai bun.
Asta e parearea mea.dar parca se misca mai repede.
Eu cand mi-am cumparat laptopul aveam Professional iar dupa 2 luni mi-am instalat Ultimate.

Bafta.