| Bogdan_George_1995 a întrebat:

Ma chinui de ceva vreme sa rezolv o problema la informatica si nu prea ma descurc. Ma poate ajuta cineva va rog?
Trebuie rezolvata in c++, prin backtraking si metoda greedy. Dau funda!

Se considera n orase 1, 2. n. Un comis voiajor trebuie sa isi prezinte produsele in cele n orase, plecand dintr-un oras de start, trecand o singura data prin fiecare oras si revenind in orasul din care a plecat.
Stiind ca intre unele dintre orase exista drumuri directe iar intre altele nu, sa se afiseze un traseu de lungime minima pe care il poate urma
Orasele reprezinta un graf neorientat dat prin matricea de adiacenta.

1 răspuns:
| raveny a răspuns:

In zona asta ma pierzi happy