| fannarutoo a întrebat:

Am si eu nevoie de un program care sa transforme lista de adiacenta a unui graf neorientat in matrice de adiacente a grafului neorientat, este un exercitiu la informatica de care am nevoie

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai vezi care e legatura intre lista si matrice si transpu in cod ceea ce iti reiese din algoritm, ca doar nu vrei programul mura in gura

| fannarutoo explică (pentru suntserios):

Am incercat dar nu reusesc sa-l fac sa mearga, imi face doar penntru primele 2 noduri si la restul pune 0 peste tot, te rog daca stii si poti sa imi dai programul chiar am nevoie mare de el