| BrianSpilner a întrebat:

ma confrunt cu o problema de internet, mai exact am 4 camere si nu am semnal la wi fi in toate, stie cineva cum as putea sa maresc semnalul sau alte solutii sa mearga internetul in toate? Dau funda

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Plasezi routerul in centrul locuintei, la mijlocul inaltimii camerei.
In directiile dorite sa nu fie obstacole metalice.
In acest mod locuinta va fi acoperita uniform de semnal.

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Un router mai performant sau dispozitive ce amplifica semnalul.

| Cristian_Cristi_1986 a răspuns:

Salut, e simplu dar trebuie sa ai viteza maricica la net minum 500 mbs
Te duci frumusel si iti cumperi un adaptor powerline s-au doua, daca tot nu ai semnal peste tot, le bagi in priza si ai net?

| Deserth a răspuns:

Iati acum abonamentul de la upc ai cel mai performant router si wifi chiar si in cada

| anonym94 a răspuns:

O solutie simpla si mai putin costisitoare ar fi un range extender de la tp-link.