| FanLenovo a întrebat:

Ma gandeam sa cumpar un telefon si nu prea stiu pe care sa il aleg. M-am uitat la diferite telefoane pana am ajuns la urmatoarele:
Gigabyte GSmart Alto A2 - GoClever Quantum 500 Dual SIM.

Am o inclinatie cate GoClever, dar imi este teama sa nu fac vreo greseala.

Gigabyte stiu ca are o densitate a pixelilor foarte mica, dar la goclever nu o stiu.

Vreau sa imi spuneti PRO / Contra [daca este cazul] pentru fiecare telefon. Sau sa-mi spuneti cu ce este mai bun unul decat celalalt. Va multumesc foarte mult pentru ajutor.

Răspuns Câştigător
| CostacheGiani15 a răspuns:

Dupa pererea mea nu mas baga pe telefoanele acestea, in locul tau as cumpara de la Samsung, LG, Huawei, Allview. Sunt cele mai bune marci de telefoane la ora actuala nu mas baga pe telefoanele noi aparute ma refer la firma nu sti ce te asteapta, mi-am tras si eu o teapa cu un yezz l-am cumparat dupa o saptamana mi-am dat seama ca e vai de capul lui a inceput sa cedeze sami piara semnalul din cand in cand deci alege din firmele acestea telefoane daca vrei sa ai parte de ele

| FanLenovo explică (pentru CostacheGiani15):

Nu este problema de firme noi aparute. este vorba de seriozitatea producatorului.
Yezz am citit multe despre el, si din cate am citit ei nu pun accent pe "performanta" ci pe aspect.

GoClever este cunoscut pentru crearea tabletelor, iar de la tableta pana la telefon nu este chiar un pas lung.
Tabletele lor sunt unele dintre cele mai bune, deci telefoanele nu ar putea fi altfel.

Cat despre Gigabyte (cel putin Alto A2) nu sunt probleme de functionare din cate am citit prin review / comentari.

| CostacheGiani15 a răspuns (pentru FanLenovo):

Sti poate ai dreptate sa le dam si lor o sansa. Amandoua firme stiu ca sunt serioase, tocmai cateva zile am aflat ca si Lenovo a inceput sa execute telefoane care este o firma de laptopuri, la fel ca Acer desigur, le urez bafta si sa faca telefoane cat mai eftine cu performanta. Sa revenim la problema noastra, dintre GoClever si Gigabyte as alege mai mult GoClever ei stiu cum sa opereze sistemul de operare android fara probleme deoarece ei fac tablete. Pe Gigabyte faza este ca ei au puterea in placile de baza deci cu androidul nu as crede sa nu aive el o problema pe undeva. Sati dau un exemplu omul se invata din greseli o stiu pe propria experienta deci la fel si cu firmele daca au inceput prima data cu telefoane trebuie sa faca ceva gresit ca apoi sa il remedieze la cealalta gama de telefoane care o sa easa. deci cel mai bun producator de telefoane este cel mai vechi ei au experienta in telefoane si sunt acoperite greselile de proectare in modelele noi aparute. Asta este parerea mea deci ca telefon iti recomand GoClever au experienta in folosirea androidului deci cred ca este o firma buna.