| Vali2711 a întrebat:

Ma gandeam sa imi cumpar un pc de gaming pe piese pana in 4000 lei.Ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| KlibrDM a răspuns:

Poti cumpara acesta: http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1931544/
Daca il comanzi acuma, primesti cadou 8 GB Ram DDR3 pe care ii poti vinde sa-ti cumperi ceva jocuri pe langa bundle-ul care-l primesti la procesor.

In cazul in care vrei sa folosesti acei 8 GB DDR3 ramai la Haswell: http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1932039/
In momentul in care adaugi produsele in cos, iti apar si acei 8 GB.

Ai putea folosi acei 8 GB Ram DDR3 si pe Skylake, dar va face daune procesorului in timp din cauza voltajelor ridicate.

| bogdan324 a răspuns (pentru KlibrDM):

Buna miscarea cu ddr4, ei dau memorie moca pentru lichidare de stoc la niste memorii de cacao care pe deasupra sunt si ddr3.Totusi mai bine ar lua un rx480 in loc de acel gtx 970, e mai noua, are 8gb memorie video si gtx 970-urile au acea problema cu memoria video, 500mb fiind la o viteza mult mai mica fata de restul 3.5GB, in plus sunt sigur ca in dx12 480-ul va spulbera acel 970, nu caut sa fiu rau dar doar imi exprim opinia.
Pentru op:Tipul asta merita funda, cel mai bine vinzi acei rami si iti iei niste jocuri

1 răspuns: