| SimpluGabi a întrebat:

Ma numesc Gabi si chiar am nevoie de un sfat : Imediat vine Craciunul si anul acesta as vrea sa le cer parintilor cadou un iPhone 5. Problema este ca am mai vorbit cu ei despre acest lucru si nu erau de acord spunand ca e prea scump. Situatia lor financiara este una buna dar nu sunt de acord cu acest cadou. Eu invat destul de bine, intr-adevar nu de 10 pe linie dar am note bune. Telefonul meu este un Samsung galaxy S si il am de 2 ani. Doar ca are probleme ca se blocheaza si eu chiar am grija de telefon. Daca cumva il voi primi am degand sa ma tin de el cel putin 2 ani. Chiar va rog sa ma ajutati cu raspunsuri ca sa stiu s\cum sa vorbesc cu ei sa ii conving. ( Va rog mult de tot nu veniti cu raspunsuri de genul "iPhone 5 e foarte slab mai bine iti iei un S3 ) Ok?
Multumesc.

2 răspunsuri:
| 95Cosmin a răspuns:

Eu zic sa le zici parintilor ca iti vinzi telefonul actual (e aprox. 700-800, eu atat am dat pe al meu)si le ceri ajutorul in ati lua un altul nou pentru ca....gasesti tu ceva motive, e mai bun, e mai inteligent, toata lumea are, vezi tu, sper ca ti-am fost de folos intr-un fel sau altul, bafta happy

| superpowergirl a răspuns:

Vinde-l minte ca e telefon extraordinar si gasesti cumparator repede jumate de bani ai doar din vinderea telefonului asta si daca zici ca parinti sunt in situatie financiara buna, pun pariu ca iti mai dau restul de bani