| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi conving parintii sa-mi cumpere un cadou scump?

16 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Mda...cadouri scumpe.ce sa zic., dar te-ai intrebat daca posibilitatile materiale le permit asa ceva? tu pe ce pui pret? pe cadouri? daca nu iti ia un cadou scump, inseamna ca nu iti mai respecti parinti? jalnic cu voi si cu pretentiile voastre, chiar daca ar avea posibilitati materiale, nu trebuie sa cerem mai ales daca nu meritam, tu ce ai facut sa meriti acel cadou scump? atat va este gandul, la distractie/bani multi si cadouri scumpe, ce inseamna un cadou scump in viziunea ta? multumeste-te ca esti sanatos/si ca ai parinti, ei sunt darul cel mai scumpstraight facestraight face
O zi bunahappy

| Fatamuntilor a răspuns (pentru caramela):

Excelent raspuns!

| caramela a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Multumesc Angy..sunt oripilata de astfel de intrebari..ma intreb oare unii chiar isi iubesc parintii? daca nu mai au bani, oare ajung sa ii ignore? nu m-ar mira.
O zi frumoasa sa aihappy

Răspuns utilizator avertizat
| Fatamuntilor a răspuns:

Din cunostintele mele cadourile sunt oferite numai in ocazii speciale ( anivesari, daca ai trecut un examen)
Apoi ce intelegi tu prin,, cadou scump''? Telefon, tableta? Excursiii? Chiar ai nevoie de ele? Parintii tai isi permit?
Si nu se cheama cadou daca il ceri!
Astepta o ocazie cu totul speciala.Si daca parintii te intreba ce doresti ii spui si gata!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

SpeedRun iti spune "multe promisiuni". Da, dar promisiuni onorate, nu doar... promisiuni. Convinge-te intii pe tine ca meriti acel cadou si apoi va fi usor.

| andru10best a răspuns:

Degeaba ceri cadou scump daca nu au posibilitatea sa ti-l cumpere.

| Park1Suin a răspuns:

Ufff,Doamne...Iata ca eu anul trecut am zis ca nu vreau nimic de ziua mea si am primit un cadou scump din partea parintilor.Fa si tu la fel. Dupa mine, parintii in fiecare zi le fac cadouri odraslelor lor.Cel mai bine ar trebui sa-ti arati sinceritatea fata de ei si s-a nu te mai alinti prosteste! Parintii intodeauna stiu ce vreau odraslele lor.

Răspuns utilizator avertizat
| Katoky a răspuns:

Buna!
Ce conteaza ce cadou primesti conteaza ca macar primesti ceva is uni car nici nu primesc nimic.
Te pup!

| Fayree a răspuns:

~ Conteaza sa fii fericit si sanatos! Cadourile scumpe sunt pentru copii cu fite care nu stiu sa se bucure de viata! :*.

| Killa93 a răspuns:

Intrebarea mea e : Isi permit?!

| SpeedRun a răspuns:

Cu multe promisiuni facute de tine si sa incerci sa fi cat mai ascultator...

| Florin45 a răspuns:

Depinde ce inseamna scump si de puterea lor financiara.

| frenchxfries a răspuns:

In primul rand trebuie sa il meriti, si in al doilea rand gandeste-te daca isi permit sau nu.