| Zaharia_Mihai_1997 a întrebat:

Ma poate ajuta cineva sa fac un update la bios va rog?

7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Crezi ca update-ul se face pe sarma (internet)?
Nu te baga! Exista service!

| MskDesign a răspuns:

Nu este recomandat pentru oricine sa faca un update la bios.De multe ori multi cred ca bios-ul este problema si se inseala amarnic.

| Zaharia_Mihai_1997 explică (pentru MskDesign):

Vreau sa bag o placa video nVIDIA ge force gt 6600 si nu imi da semnal dupa ce se incarca partea cu loading la windows si multi mi-au spus ca e din cauza la bios, si sa fac update...

| MskDesign a răspuns (pentru Zaharia_Mihai_1997):

Daca vrei sa ne spui si ce placa de baza ai?!

| Jhonny22 a răspuns:

Recomandat este sa iti cauti exact versiune care iti trebuie pentru biosul tau, scrie in start dxdiag, cauta acolo numele exact al bios-ului tau, al placii de baza, apoi cauta pe internet de la firma placii tale update bios, pui formatul exe pe un usb butabil, si dai bataie :p ai grija, unele placii de baza o iau razna dupa ce ii dai update la bios!