| rotarugeorgealexandru14102015 a întrebat:

Merita sa instalez windows 10 pe un pc cu urmatoarele specificatii:
-memorie ram 2GB
-memorie interna de 500GB
-procesor AMD sempron 140, de 2700 MHz
-placa video NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430
Specific in acest moment este instalat windows 7 ultimate pe 32bit

Stiu ca este cam slabut dar vreau sa stiu daca merge
instalat windows 10

please! funda

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Da, merita dar sa instalezi tot versiunea de 32 bit a W10.

| rotarugeorgealexandru14102015 explică (pentru Jipa95):

Si pentru jocuri gen gta sa sau gta Romania merge? Ca pe windows 7 merge excelent. O si daca se poate specifica ce versiune de windows 10 merge instalata.

| rotarugeorgealexandru14102015 explică (pentru Jipa95):

Si pentru jocuri gen gta sa sau gta Romania merge? Ca pe windows 7 merge excelent. O si daca se poate specifica ce versiune de windows 10 merge instalata.

7 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Inca nu ai ce cauta pe windows 10, nu e suficient de stabil sincer iti spun ca mie mi s-a parut ca merge mai greu.

| RAY a răspuns:

Sincer,nu

| rotarugeorgealexandru14102015 explică (pentru RAY):

Si atunci ce cerinte de sistem ar trebui sa am sa pot rula windows 10?

| RAY a răspuns (pentru rotarugeorgealexandru14102015):

4gb de ram

| gelu1970 a răspuns:

Instaleaza.
e de nedescris.
e impecabil.