| GhostRider02 a întrebat:

mi am achizitionat recent un laptop Asus si cei de la magazin au zis sa imi instalez windows 10 ca de nu e ceva problema, si sa nu imi instalez 7, am un prieten si el 10 nu il are, dar ce parere aveti despre windows 8, 8.1, 10? care e mai bun?

4 răspunsuri:
| Simon a răspuns:

Posibil se asteapta sa si cumperi OS-ul tot de la ei. Win 7 inca poate fi considerat de actualitate, Win 8.1 it's-a big NO laughing. Win 10 e foarte OK...deci poti merge pe oricare dintre 7 sau 10, legal sau nu big grin, asta este strict alegerea ta. Sincer, as incerca sa pun Win 10, dar verifica si tu specificatiile, ce / cat cere fiecare OS in parte, ce poate laptopul tau. Gasesti informatiile foarte usor pe net, direct de la Microsoft. Bafta!

| RAY a răspuns:

Faza super proasta e ca nu sunt drivere pentru windows 7 si eu ma plang ca nu gasesc pentru Asus drivere, cel mai bun e 10

| CPAElites a răspuns:

Ai stick?
Descarca rufus si o imagine iso cu windows 10 de pe Microsoft.

| NAT0 a răspuns:

După părerea mea, mai bine îți pui win7, este mai operațional. Win 8, 8.1 le-am încercat și mie personal nu-mi plac. Poți să-ți instalezi win7 drivere poți să găsești. Win10 nu l-am încercat să-mi spun părerea dar acum depinde doar de tine, ce fel de win vrei. Și poți data viitoare specifică ce fel de laptop e.
Seară bună.