| Alpha11 a întrebat:

mi-am achizitionat un nou procesor (fx 6300) problema apare cand vreau sa il aprind nu imi da semnal video, daca pun procesoarul vechi merge normal.
Care sa fie problema?
Mentionez ca placa de baza e compatibila cu procesorul (asrock n68c-gs fx)
Astept pareri.

Răspuns Câştigător
| andyeyes99 a răspuns:

Vad ca placa de baza suporta si memorii ram de tip ddr2 si ddr3 iar noul procesor suporta doar ddr3 si de acolo s-ar putea sa fie problema.Sa fi sigur ca problema nu e de la procesor imprumuta niste rami ddr3 de la un prieten si vezi daca merge asta in cazul in care nu stii ce tip de memorie ram ai.Problema ar mai putea fi si de la sursa calculatorului care probabil nu are destula putere. Sper ca te-am ajutat.

| Alpha11 explică (pentru andyeyes99):

Da memoria e ddr2 e posibil sa ai dreptate mi-ai deschis ochii mersi mult.

1 răspuns: