| Calinm22 a întrebat:

Salut TPU, mi-am cumpărat ieri o brățară fitness de la Xiaomi mi band 6 și de aseară până acum la ora 7 nu sa încărcat 100% s-a blocat la 99% și dacă îl scot de la încărcat în vreo 2 ore sa descărcat de tot, oare ce ar putea sa fie cu el? Că brățara e nouă

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Brățara e nouă dar bateria pare gata. Mai are garanție?

| Calinm22 explică (pentru sierra1):

Da.pai nu ar trebui sa fie stricată că era sigilata când am cumparat-o

| doctorandus a răspuns:

Și eu am una și la fel am pățit la început. Nu știu precis de ce, bănuiesc că are legătură cu setările. Caută setări în care nu consumă așa mult (de exemplu fără scor PAI stabilit continuu).

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

A, da, după ce o încarci complet faci upgrade de firmware.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai sincronizeaza cu telefonul, fa-i setarile. De la ce incarci? Eu am un Mi Band 5 si nu am avut probleme de genul asta, dar ideal e sa te joci un pic din setari de pe telefon si sa ii dezactivezi notificarile si alte bazaconii.

| UserRo10 a răspuns:

Mie imi suna a defect din fabricatie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!

Conectează-te cu telefonul și vezi ce setări sunt activate. Cu cât ai mai multe opțiuni activate, cu atât bateria se descarcă mai repede (chiar vei vedea în dreptul opțiunilor această notificare).
Vezi dacă rezolvi problema, dacă nu, e posibil să fie un defect din fabrică și ai putea să o returnezi dacă încă e în garanție