| abcsdhsua a întrebat:

Mi-am cuparat un ps3 si vreau sa-l modez.Am auzit de un program nou aparut numit Cobra ODE.Din cate stiu ai nevoie de un program care sa modeze consola si altul care sa citeasca jocurile. Poate cineva sa-mi explice cum vine treaba cu aceste programe?(mentionez ca stiu ca pot moda psp-uri, dar nu cred ca ajuta cu ceva big grin )DAU FUNDA!

11 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ce ps3 ai luat? Cumva super slim?
Raspunde detaliat si da mai multe detalii.
Printre randuri, cobra ode nu e un program, e o placa ce emuleaza dd-rom-ul, si costa 500 lei. A doua parte, e ca ode nu s-a lansat inca pe piata. E inca in stadiu de testare/verificare sau chiar fabricare. In cazul in care nu ai un superslim, sa imi zici daca e slim simplu sau phat.
Si nu, la psp modarea e usoara, un 2 minute, daca ai 6.6 si cfw-ul, deja e modat. Aici nu e asa.

| abcsdhsua explică (pentru sltlp):

Ps3-ul este super slim.

| sltlp a răspuns (pentru abcsdhsua):

Temporar, 0 sanse de modare, so chill. Mai e de asteptat pana cand o sa vina 3k3y sa cobra(desi cred ca 3k3y o sa fie mai rapizi)

| abcsdhsua explică (pentru sltlp):

Eu am auzit ca se poate face Downgrade(ps3haxblogs.tk),iar apoi pot instala un CFW.

| sltlp a răspuns (pentru abcsdhsua):

Chiar te provoc. Daca reusesti tu asa ceva, si chiar ai superslim, pe cuvant ca iti cer adresa sa iti trimit 100 lei, pentru performanta. Daca nu reusesti, probabil ca ma voi multumi cu nimic.
Stiu ce spun, nu ai cumwinking. Dar poti incerca, is 100 lei in joc.

| abcsdhsua explică (pentru sltlp):

Decat sa-l brickuiesc laughing mai bine astept pana lanseaza cei de la 3k3y.Ai idee cand o vor face?

| sltlp a răspuns (pentru abcsdhsua):

Ultima data au dat termen 2 saptamani. Dar si cei de la cobra au zis cam idem, si recent au zis ca mai au nevoie de 4 luni...

| trolololo a răspuns:

Daca modezi consola nu o sa mai poți juca online.

| anonim_4396 a răspuns (pentru trolololo):

Ba nu

| Mankind31 a răspuns (pentru trolololo):

Ba da

| JustMeAndMyWorld a răspuns:

La psp-uri e mai usor, si eu imediat dupa ce am facut psp-ul am zis gata, ma descurc si cu un Xbox, si acuma nu stiu ce sa mai fac...straight face ca e greu, am auzit ca la astea trebuie sa le duci in service, succes