| FilipPetru a întrebat:

Mi-am descarcat Assasin's Creed Brotherhood si imi merge foarte greu jocul.Cum pot sa-l repar, sa mearga normal?

Răspuns Câştigător
| BrokenInside a răspuns:

Nu poti sa "il repari" trebuie sa intri in setarile jocului, sa schimbi rezolutia la cea a ecranului tau(indiferent de placa video si de procesor etc cea mai buna si recomandata rezolutie pentru gaming este 1200 la 1000)si sa il pui in full screen, si setezi toate optiunile la low (adica cat mai putine efecte vizuale, te descurci tu, e usor)daca tot mai ai probleme, recomand sa iei un progam de defrag, sa schimbi tema ta de la windows pe clasic, fara wallpaper, si sa folosesti zilnic un program ca CCleaner, sa nu ai un antivirus de gen AVG sau Nod32 pentru ca iti consuma mult ram, sa scanezi in fiecare zi pentru virusi etc.Ca antivirus recomand Avira, este foarte bun si ofera informatii despre virusi etc.Si incearca si sa iti updatezi placa video, sa o ai la zi (nu baga ei update asa de mult, dar e foarte important upgrade al placii video, pentru ca poate creste performantele pana la 30-50%)

6 răspunsuri:
| BrokenInside a răspuns:

( : multumesc pentru funda

| FilipPetru explică (pentru BrokenInside):

N-ai pentru ce, iar eu iti multumesc pentru raspunsul tau dat.

| AndreLove a răspuns:

Calculatorul tau e foarte incarcat cu aplicatii, poze si altele tu trebuie sa faci asta : Dai un click pe aplicatia poza pe care vrei sa o stergi si o lasi asa selectata dai Shift si Delete.

| cmaryy2006 a răspuns:

Alta placa video sau rezolutia cea mai mica

| AlexTudorache a răspuns:

Salut! Imi poti spune ce procesor, memoria RAM si placa video ai?
La prima vedere ai putea pune grafica mai mica si detaliile la LOW

| AlexTudorache a răspuns:

Salut! ai putea sa ne spui ce procesor, memorie RAM si ce placa video ai?
la prima vedere ai putea micsora rezolutia jocului si sa schimbi detaliile la LOW