| StefanCM a întrebat:

Mi-am descarcat Skype, am introdus datele, s-a conectat dar nu pot sa sun pe nimeni. Imi arata in continuu ca se conecteaza. Nu imi arata niciun contact ca ar fi activ si nu pot fi nici sunat. A mai intampinat cineva problema aceasta? Daca da, ce ati facut? Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Am intampinat astfel de problema deseori, daca m-am conectat cu telefonul pe wi-fi.
Deseori, cand intra in standby, scade si puterea de emisie a modulului wi-fi, dupa care nu se mai poate reconecta normal. In asemenea cazuri, opresc si pornesc de 2-3 ori wi-fi din setari, iar la un moment dat se conecteaza si functioneaza ok.
Iti sugerez sa faci si tu la fel, opreste si-re-porneste conexiunea de internet, pana "o ia". La nevoie poti opri si re-porni (din buton) telefonul, caz in care se re-configureaza automat conexiunea automat si se conecteaza la internet.

| StefanCM explică (pentru Bula):

Nu cu tlefonul...la pc

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Conecteaza datele la telefon, ca de aceea nu merge, intrii in setari si dai on la retele si date mobile sa fie active.

| StefanCM explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu pe telefon....la pc

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru StefanCM):

Nu stiu.

| Bula a răspuns (pentru StefanCM):

La PC, la fel.
Daca-ti functioneaza site-urile in browser, atunci esti conectat pe net. In acest caz dai logout la skype, dupa care intrii din nou.
Daca nu-ti intra nici site-urile obisnuite (de exemplu Google search), atunci nu-ti functioneaza conexiunea pc-ului la internet si trebuie depanat mai departe, ca atare.

| Pietricel a răspuns:

Reseteaza telefonul si revin-o cu un raspuns.