| JoeJude2013 a întrebat:

mi-am facut si eu un ultim wishlist pe Mediadot daca pot spune asa.As dori sa-mi spuneti daca sunt compatibile componentele,daca as mai avea nevoie de ceva, sau daca as putea renunta la ceva sau schimba pentru ceva mai bun la un pret asemanator.PC-ul dorec a-l folosi pentru gaming. http://www.mediadot.ro/wishlist/35368/

Răspuns Câştigător
| ITMania a răspuns:

Memoria nu e pe stoc (nu prea mai gasesti 4GB RAM la 130 lei, s`au scumpit), HDD`ul nu e nici el pe stoc, F4`urile nu se mai fabrica,nu ai nevoie de cooler pentru procesor iar cel pentru carcasa e practic inutil.

Personal, as evita Mediadot din motive de garantie, nu prea vrei sa ai de`a face cu ei.

Configuratie in sine e buna, dar cu mici modificari, inclusiv un magazin mai serios:
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/742621/
Te mai folosesti de voucher`ul VJHWZLT6 si mai scoti 1% discount, deci te aproprii de aceeasi suma, cu piese in stoc si de la un magazin mai ok.

PS: Procesorul vine cu un cooler inclus, e suficient.