| AlexBoy88 a întrebat:

Mi-am instalat pe calculatorul meu Windows 7 Enterprice versiunea trial de 90 de zile luata cu ceva timp in urma de pe site-ul oficial Microsoft si am o intrebare:
E totul legal sa folosesc acest windows pentru mine timp de 90 de zile dupa care ii dau un clean reinstal si am iar 90 de zile?
Vreau sa ma lamuriti daca incalc legea cu ceva sau e totul ok.
Funda!

3 răspunsuri:
| Peridava a răspuns:

Daca merge! Daca merge, e legal.

| raresandrey a răspuns:

Asta era o smecherie dar cred ca s-au prins cei de la Microsoft si nu stiu daca mai merge.

| AlexBoy88 explică (pentru raresandrey):

O sa il folosec doar pana strang bani sa imi cumpar unul din magazin cu licenta ca e scump si nu am momentan bani. Orcum cam o luna il tin deci cred ca e legal.
Multumesc de raspuns.