| Florina2102 a întrebat:

Hei TPU, de curand mi.am cumparat un telefon Lenovo a536 dual sim si in el am bagat o cartela de Vodafone pe care o folosesc sa vorbesc si o cartela digi mobil pentru net.Cand am bagat prima oara doar cartela digi prindeam semnal si am putut sa stau pe net, apoi cand am bagat si cartela de Vodafone am pierdut semnalul de la cartela digi si nu mai pot sa stau pe internet. Puteti sa.mi spuneti cum as putea sa fac sa mearga din nou

Răspuns Câştigător
| panther2013 a răspuns:

Telefonul tau este dual sim, astfel un slot este 3G si un altu este 2G nu ai 3G pe ambele sloturi. Pentru a avea semnal pe ambele sim-uri uite ce trebuie sa faci:
Setarii
Mai multe...
Retele mobile
Serviciu 3G
Activare 3G(aici selectezi sim-ul digi)
Asta e tot ce face astfel o sa ai semnal pe ambele sim-uri.
Sim-ul digi este 3G