| Louys a întrebat:

Mi-am luat un microfon pe jack, si nu functioneaza.
Adica il introduc in mufa, cand inregistrez cu Audacity arata undele, dar cand il ascult nu se aude nimic.
Poate fi stricat?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

S-ar putea sa fie ceva setari la Audacity. Mai incearca variante. Semnalul intra daca se vad undele. 100% nu-i de vina microfonul.

| PainTech a răspuns:

Verifica daca dispozitivul de redare ( boxele / castile ) sunt configurate corect. Daca audacity arata undele inseamna ca inregistreaza ceva.
E posibil ca audacity sa incerce sa dea output tot pe microfon, din moment ce microfonul e conectat in jack. Schimba dispozitivul de output.