| rares123456789 a întrebat:

Mi s-a stricat avg 2015 si nu-mi arata ca pot sa-l dezinstalez. Apoi am incercat sa dau delete direct pe folder si-mi spune " You need permission to perform this action. You require permission from SYSTEM to make changes to this folder. ". Cand vreau sa deschid niste programe imi spune " Windows cannot acces the specified device, path, or file. You may not have the appropriate permission to access the item. ".

VA ROG, AJUTATI-MA!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru dezinstalarea unui program antivirus există mai multe posibilităţi:
1.Cauţi pe site-ul oficial programul lui de dezinstalare, de obicei se numeşte Removal Tool sau Uninstaller şi îl foloseşti.
2.Start/Control Panel/Add or remove Programs/programul antivirus şi dai Remove.
3. Start/All Programs/programul antivirus şi Uninstall (dacă are această opţiune).
4.Foloseşti un program de dezinstalare, gen Revo uninstaller.
5. Dacă nu-ţi reuşeşte cu nici una din cele 4 variante, mai ales dacă n-ai găsit programul oficial de dezinstalare, descarcă şi instalează un program numit Unlocker, acesta reuşeşte să dezinstaleze şi programele mai „recalcitrante."

| rares123456789 explică (pentru Ioandelasal):

Chestia este ca nu-mi mai arata ca este instalat.

| Ioandelasal a răspuns (pentru rares123456789):

S-ar putea sa fie ascuns, desi eu n-am intalnit sa nu-ti arate programul antivirus.
Foloseste Unlocker si la cautare scrii sa-ti caute AVG 2015.

| rares123456789 explică (pentru Ioandelasal):

Mi-ai putea da un link?

| Ioandelasal a răspuns (pentru rares123456789):

Il poti descarca si de aici: http://filehippo.com/download_unlocker/

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

AVG ala e antivirus? E o gluma! E atat de bun incat virusul care il ai si de care pe AVG l-a durut drept in poponeata, acum ti-a luat drepturile de administrator si face ce vrea el!