| Ionvasile15 a întrebat:

De ce atunci cand dau sa intru in partitia D:/ nu ma lasa sa intru`. imi apare : windows cannot access the specified device path or file. you may not have appropriate permissions to access the item ". imi poate spune cineva cum sa fixez problema? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Sihastrul a răspuns:

1.Partitia nu e formatata\clic dreapta\format.
2.La dezinstalarea unui program virusat in D s-a instalat un fisier "autorun.inf"\clic dreapta pe D\explorer, daca se deschide\tools\folder options\view\bifezi "displays units, folders and hidden files"\ok.Stergi fisierul "autorun.inf" din D.Nu se deschide ca in varianta 2, aplici varianta 1.

3 răspunsuri:
| Roxin a răspuns:

Pt ca versiunea de Windows instalata nu e completa sau are mici probleme.Fisiere afectate, virusate sau lipsa.Recomand sa cauti un Windows bun. O seara placuta!

| macelarik a răspuns:

Această eroare se poate întâmpla din mai multe motive; permisiuni insuficiente, conexiuni la rețea, fișierele lipsă sau corupte sau chiar pentru un fișier sau un folder este blocat de Windows sau prin aplicarea antivirus.verifica in firewall sau in antivirus sau incearca urmatoarele:
1. faceți clic dreapta pe aplicația în cauză2. în partea de jos a ecranului proprietăți (sub butonul Advanced) există un buton pe care scrie "DEBLOCARE" (ar trebui să existe un mesaj de securitate, care afirmă că acest fișier a fost copiat de pe un alt calculator...)3. Apasati acest buton.
Sper ca a fost folositor

| Daniel_Nemes_1955 a răspuns:

De ce nu potintra an d