| Stroiu_Andrei_1997 a întrebat:

nu stiu daca este categoria care trebuie dar am neaparata nevoie de ajutorul vostru, cum pot sa despart un videoclip in cadre? Spre exemplu am filmat rasaritul si este o parte din filmare care eu vreau sa o transform in imagine. Cum fac asta?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Pai deschide videoclipul cu un player din pc-ul tau, il dai in full screen apoi click pe stop sau pause de unde vrei sa scoti poza, apasa tasta Prtscr, deschide Paint si da click pe Ctrl+V, o sa-ti apara poza acolo dupa care o salvezi in format jpg. Poti sa faci asa cate printuri vrei sa scoti din video.

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Vrei sa scoti o poza(jpg, png) din video sau un gif?

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| Stroiu_Andrei_1997 explică (pentru neluL):

Da

| Stroiu_Andrei_1997 explică (pentru neluL):

Este si asta o idee dar ma gandeam ca exista vreun program care face asta mai bine decat printscreen dar merge si asa multumesc

| neluL a răspuns (pentru Stroiu_Andrei_1997):

CUM FACI PRINT SCREEN DIN PLAYER VLC? Ruleaza filmul cu VLC in Full Screen (pe tot ecranul) pune stop unde vrei sa faci poza, apoi da click dreapta in player, te duci cu mouse-ul pe -> Video fara sa dai click si apoi click pe ->Obtine o captura de ecran, poza o gasesti in folderul Imagini din partitia C.
Uite un print: http://i.imgur.com/rnSJtCy.jpg Bafta!

| Stroiu_Andrei_1997 explică (pentru neluL):

Mulţumesc, chiar nu stiam de optiunea asta din VLC.

| neluL a răspuns (pentru Stroiu_Andrei_1997):

Pai deschide videoclipul cu un player din pc-ul tau, il dai in full screen apoi click pe stop sau pause de unde vrei sa scoti poza, apasa tasta Prtscr, deschide Paint si da click pe Ctrl+V, o sa-ti apara poza acolo dupa care o salvezi in format jpg. Poti sa faci asa cate printuri vrei sa scoti din video.