| Adrian_Gindac_1992 a întrebat:

Astazi mi-am scapat telefonul pe jos(a zburat vreo 2 metri...) si spre mirarea mea inca merge, avand in vedere ca este un Sony Ericsson Xperia U am crezut ca e ca si de sticla, continuand, s-a stins, si cand l-am pornit zice ca pot sa-l pornesc, dar cica nu are nici o cartela SIM in el...
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil cartela cu abonamentul s-a cam julit. Dacă merge să introduci o altă cartelă și ți-o recunoaște, atunci problema este de la cartela cu abonamentul.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,încearcă probabil ți s-a mișcat cartela cu abonamentul. Poziționeaz-o mai bine.

| Adrian_Gindac_1992 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc de sfat, dar am incercat. Se pare ca daca inserez cartela mea in alt telefon zice "SIM respins" si daca pun o alta cartela(activa) in telefon nu merge, daca inserez o alta cartela(inactiva) nu am semnal... paranormal laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Adrian_Gindac_1992):

Probabil cartela cu abonamentul s-a cam julit. Dacă merge să introduci o altă cartelă și ți-o recunoaște, atunci problema este de la cartela cu abonamentul.

| Adrian_Gindac_1992 explică:

Tocmai am inserat alta cartela si zice ca asta merge... Deci, asta inseamna ca e din cartela, si daca da, cum sa fac cu cealalta cartela? Apropo sunt pe abonament si sincer, costa muuuuuult si abia l-am facut, deci daca se poate face ceva, de exemplu sa cumpar o cartela noua(maximul pret 30 lei)si sa o folosec pe cea noua cu abonamentul meu ar fi super!