| paduraru01 a întrebat:

oare de ce cand conectez cardul sd la calculator, cardul sd nu imi apare in my computer?

4 răspunsuri:
| 1Q a răspuns:

Depinde cum l-ai conectat daca l-ai conectat cu un cititro sd atunci vezi ca la unele iti trebuie sa instalezi softul

| LinxCont a răspuns:

Poate fi si lipsa literei atribuite cardului.
Pentru a vedea daca asta e problema, se conecteaza cardul la calculator, se porneste "Disk Management".

Se merge in Disk Management la Disk 1 sau la acel disk care e cardul SD (la nevoie se mareste putin fereastra Disk Management pentru a vedea mai bine discurile). Se da click dreapta pe dreptunghiul discului SD si apoi click pe "Change Driver Letter and Paths..." Se da "Add...", OK si imediat ce o litera e atribuita cardului, acesta va aparea in Explorer.

Aceasta rezolvare e valabila atunci cand cardul e vazut in Disk Management, dar nu are o litera atribuita.

| Axely a răspuns:

Probabil este pus in bara aceea unde, ai bateria stii... il gasesti acolo.

| RoxyReginaAnnamariaTeodoraAndreeaMartina1010101010 a răspuns:

Pune cardul intr.un adapter si baga.l in calculatorul apoi intră la totalitate commander si caută card sd si găsesti toate pozele si melodiile.Mie mi.a mers, sper sa iti meargă si tie