| Alexandra7953 a întrebat:

Am furat vineri din gheanta bunicii mele 200 de lei si azi mama a zis ca am fost filmata cu camera de supraveghere...
OFER FUNDA CELUI CARE IMI ZICE CE SA FAC

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca in asa hal te-ai injosit sa furi bani, sa-ti fie rusine.Nu cred ca ai camera in casa.A spus-o sa te sperie. Oricum nu esti la prima abatere de acest fel. Pune banii la loc.

| 愛日本 a răspuns:

Nimic,meriti orice ti-ar face.

| ascovit a răspuns:

Cum ce sa faci? Inapoiezi banii, iti ceri scuze si cel mai indicat sa te oferi sa o ajuti toata vacanta de vara ca d'uh, doar nu te gandesti sa scapi asa usor.
Aa da, pe viitor sa nu se mai repete.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce sa mai faci? ai facut destul, de acum suporti consecintele

| OldSoul a răspuns:

Recunosti ca i-ai furat logic...
Greseala recunoscuta e pe jumatate iertata.

| Doub a răspuns:

Returnezi banii, îţi ceri iertare şi nu mai faci asta în viaţa ta.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Alexandra,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fugi.

| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
La varsta ta nu ai ce sa faci,in copilarie fiecare mai facem cate o prostiehappy i-ai
-imprumutat- din geanta bunicii tale, asta e, macar daca ai putut sa te bucuri de ei e binebig grin
Mama ta cel mai probabil a zis ca ai fost filmat-a cu camera de supraveghere pentru a te speria, si care camera de supraveghere? Bunica ta re camere de supraveghere in casa? happy
Stai linistita, nu se intampla nimic.
O viata frumoasa sa ai.
Peace!

| Rainmaker a răspuns:

Buna Alexandra!
Majoritatea am "furat" cand eram de varsta ta cate ceva.Eu de exemplu, am furat medaliile unui unchi care era ofiter si se vaita toata lumea ca nu mai are ce sa-i puna pe perna cand o sa-l duca la groapa.N-ai decat sa inapoiezi banii, sa spui ca ai gresit si regreti din suflet ce ai facut si ca nu se va mai intampla.Sigur o sa te ierte.