| loftride a întrebat:

Pana acum cateva zile stateam bine-mersi pe facebook, pana cand astazi am aflat ca cineva mi-a dat report ( nu stiu cu ce motiv ). Mi-au aparut chestiile alea cu tagg-urile sa ghicesc cine sunt in poze. Dupa ce am trecut de etapele alea ( am ghicit pe toata lumea 100% ), mi-a aparut chestia asta. Please Complete a Security Check
No verification methods are currently available. Please come back later. Nu stiu ce sa fac ca sa-mi recuperez din nou facebook-ul. Cine ma poate ajuta va rog, Dau fundita.

11 răspunsuri:
| trăncănici a răspuns:

Te-a reclamat vreunul că nu eşti persoană reală.Ai duşmani. Pune un număr de telefon, sau copie după buletin, ceva. Dacă-l securizezi, oricine te-ar reclama, o păţeşte el însuşi.Trebuie să le faci dovada că eşti persoană reală, nu fals.

| loftride explică (pentru trăncănici):

Asta am si facut, mi-am securizat contul. doar ca acum nu pot intra in el. Ori de cate ori pun corect acele tagg-uri imi apare eroarea aia. Si nu stiu ce sa fac. Am citit undeva ca trebuie sa astept 24 de ore, dar eu nu mai am rabdare, e blocat deja de 10 ore.

| trăncănici a răspuns (pentru loftride):

Cum l-ai securizat, cu număr de telefon, sau cu copie după acte?

| trăncănici a răspuns (pentru loftride):

Cum l-ai securizat, cu număr de telefon, sau cu copie după acte? Uită-te în adresa cu care ai deschis contul, trebuie să fie un mesaj ceva.

| loftride explică (pentru trăncănici):

Dupa ce mi-a aratat EROAREA AIA. am dat la Facebook help. AM dat la account hacked, mi-a cerut vechea parola, am schimbat parola. Dupa aceea am bifat niste casute cu ( unde s-a nascut mama ta, alege un nume de lista ) am pus eu raspunsurile corecte, si asa l-am securizat. update: astazi la ora 2:30 am incercat din nou sa imi fac facebook-ul, am bagat iar tagg-urile corect, dar aceeasi eroare, sincer nu pot lasa contul asa anpoda, mi-as face altul, dar nu pot lasa in urma 2.000 abonati.

| trăncănici a răspuns (pentru loftride):

Ţi-a spart parola adresei de mail. încearcă să schimbi parola adresei de mail, pune una ff lungă şi care să nu fie cuvînt de dicţionar.intercalează cu numere. după care repeţi operaţia de recuperare de cont pe fb. dacă încă se mai poate.mai există şi o altă variantă. dacă ai ip static şi ţi l-a aflat, vede tot ce faci tu.

| trăncănici a răspuns (pentru trăncănici):

Dacă ţi-a spart parola pe fb, îţi poate lua ip-ul, că se vede la securitate.şi pe fb trebuie să pui parolă lungă.să nu semene parolele între ele.scrie toate datele pe o hîrtie. încearcă întîi să-ţi schimbi ip-ul.

| trăncănici a răspuns (pentru trăncănici):

La securizarea contului n-ai setat să te anunţe prin e-mail dacă îţi intră în cont alt ip?

| trăncănici a răspuns (pentru trăncănici):

Renunţă la internet explorer pentru folosirea fb-ului. google e mai bun.

| loftride explică (pentru trăncănici):

Deci nu mai inteles. Cineva mi-a dat report cum ca nu as fii persoana respectiva. Dupa aia cand incerc sa intru in cont imi cere sa ghicesc tagg-urile din poze, pe care le stiu corect. Dupa aia cand dau trimite imi apare eroarea aia. Emailul nu e spart, parola de la facebook o stiu doar eu, intrebarile le stiu doar eu. Vreau sa stiu doar de ce imi apare eroarea aia, si daca mai imi pot recupera Din nou facebook-ul.

| Barb_Alin_2001 a răspuns:

Hey? Si eu am primit un rapot si nu stiu ce sa fac? Nu pot sa trimit mesaje la nimeni! Si nu stiu ce dracu sa fac?