| cristi995 a întrebat:

Pc-ul mi se inchide la starting windows. (in bios nu ). Ca sa il deschid trebuie sa incalzesc procesorul sau coolerul cu feohnul timp de 1 minut si apoi se deschide. De ce face asa? Ajutor! Temperatura procesorului trebuie sa fie 50 grade + ca sa se deschida. Ajutor! Dau funda+vot!

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Procesorul trebuie sa fie sub 50C sau cat de cat dar nu ridicat.
Si da Procesorul se incalzeste daca deschizi pc sau faci ceva pe desktop.

2 Scoate Bateria de la Bios si pune inapoi dupa 1min.

3 PSbig grinaca ai umblat la colerul lui l-ai scos l-ai bagat la loc sau ai curatat colerul.
-La colerul stock are o pasta termoconductoare care preia caldura din procesor o decajeaza si o trimite la coler care o raceste.
-Daca nu mai ai aceea pasta termoconductoare trebuie sa cumperi una noua si sa o pui pe procesor si dupa sa pui colerul.

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

laughing Pune-l pe gratar!
Exista service IT!

| iDarkness a răspuns:

Schimbă-i cooler-ul daca ai unul, daca nici asta nu ajuta atunci schimba si sursa sau eventual, calculatorul straight face