| badearazvan a întrebat:

pe o Tableta MYRIA XGame M707 merg jocurile cum ar fi subway surf temple run sau altele?
Si Rezolutie (pixeli) 800 x 480 asta la ce conteaza?

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Rezolutia te ajuta sa determini densitatea de pixeli a ecranului. daca faci 800*480=384000 pixeli. Cu cat numarul de pixeli este mai mare, cu atat se vede mai clar. Ca idee, o imagine, ca sa intelegi la ce ma refer. Daca ai lua o lupa, sa te uiti la ecran de aproape, asta e diferenta: http://cdn.osxdaily.com/......arison.jpg
E drept, comapratia e la un iphone 4 cu un 3gs, insa e foarte ok. 3gs-ul are rezoltuia inferioara fata de 4. Si in stanga: 3gs, dreapta 4.
2. Diferenta de la android 4.1.1 si 4.2, sau in general dintre 2 versiuni, e ca cea mai noua(in cazul asta 4.2) o sa suporte poate peste cativa ani mai multe aplicatii decat 4.1, dare o sa fie ceva mai invechit.
3. Nu poti face update decat daca e de la producator, altfel nu.
4. http://bit.ly/1fSE9TI o sa ruleze temple run sau subway surf.
5. Tableta nu are un pret extaordinar. Are doar un pret corect. Nu e cinestie ce...

| badearazvan explică:

Si ce diferenta e intre android 4.1.1 si unu 4.2 adica merge alte jocuri sau ce?
Poti face updape din 4.1.1 in 4.2?