| Gax97 a întrebat:

Pe PC am instalat Windows 7 Ultimate SP1 dar acum vreau să vă întreb cum pot instala și Windows XP Professional SP3 cu ajutorul unei mașini virtuale (Virtual machine).

Vă rog dați-mi și un exemplu de un program bun de tip mașină virtuală și un tutorial folositor care să mă ajute să fac totul foarte bine. Care este cel mai bun program ce poate face asta după părerea voastră? Ce îmi recomandați?

Vă rog să-mi explicați toți pașii. Dau fundă celui care mă ajută!

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Dual Boot vs. Virtual Machine. Poate te intereseaza...
https://lifehacker.com/......-dual-boot

| Signori_Gianmario_1993 a răspuns:

Pai... Virtualbox e singurul program de virtualization care e gratis, iar restul vezi in tutoriale pe YouTube. Un canal bun e EverythingEpan, si ai acolo "How to install Windows... in VirtualBox". Sper ca te-am ajutat.