| anonim_4396 a întrebat:

Pe placa asta de baza intra o placa ddr5?
http://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/asrock/h97-annivers ary/

http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/

Răspuns Câştigător
| vidii a răspuns:

Placa de baza e ddr3 pentru memoria ram, nu are legatura placa video
Placa de baza este PCI-express, placa de baza la fel PCI-express > deci clar ca sunt compatibile, ai vazut placi de baza cu ddr5 pana acuma? Nu, pentru ca nu exista

3 răspunsuri:
| Bosu23 a răspuns:

Salut,Da intra pe placa de baza o placa video ca aia

| Mafiotu007 a răspuns (pentru Bosu23):

Imi poti spune de ce in mare parte pentru ca vad ca placa de baza e ddr3 si placa video ddr5.Sunt si alte criterii?

| Bosu23 a răspuns (pentru Mafiotu007):

Deoarece placa de baza are acelasi pci-e ca placa video ca nu conteaza ddr, ddr ati trebuie doar la ram

| vidii a răspuns (pentru Mafiotu007):

Placa de baza e ddr3 pentru memoria ram, nu are legatura placa video
Placa de baza este PCI-express, placa de baza la fel PCI-express > deci clar ca sunt compatibile, ai vazut placi de baza cu ddr5 pana acuma? Nu, pentru ca nu exista