| Tentacle111 a întrebat:

Pe Windows 8(care cred ca e cel mai nou aparut)merge orice joc? De exemplu:Far Cry,Fifa,Dead Island,Call of Duty,Destiny, etc.

4 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Majoritatea jocurilor merg pe windows 8/8.1/10, nu te ingrijora!

| RaduTN a răspuns:

Salut GreenRun. Conteaza sistemul tau. Adica daca ai placa video integrata nu o sa iti mearga FIFA 2014. Daca ai un sistem mai slabut baga windows XP si o sa mearga de 200000 de ori mai bine decat pe windows 8 deoarece 8-ul consuma foarte multe resurse fata de XP care merge perfect si pe sistem cu 512MB. Parerea mea e ca si daca ai ultimul sistem aparut nu e bine sa-ti instalezi W8. Daca ai un sistem blana baga W7.
P.S Ultimul windows aparut este 8.1 si o sa apara W10 cat de curand. big grin

Sper ca te-am ajutat. O zi minunata in continuare iti doresc. happy

| marian5693 a răspuns:

Nu ar trebui sa iti faci griji din cauza windows-ului, ar trebui sa te uiti la configuratia pc-ului tau sa te asiguri sa satisface cerintele de sistem ale jocurilor.

| crisctina00 a răspuns:

Da