| ChiukiuHamsler a întrebat:

Poate cineva sa ma ajute cu ceva? Vreau sa fac configurarea la un router. TL-WR720N. Mereu imi da erroarea asta Failed to verify router settings l. 1. Please check WAN connection type and parameters. 2. Please check your network connectivity and retry. Chiar nu stiu ce sa fac. Cablul de ethernet este conectat in pc.

4 răspunsuri:
| ChiukiuHamsler explică (pentru dannyel86):

Am facut tot ce spune in manual

| dannyel86 a răspuns (pentru ChiukiuHamsler):

Poti apela la compania care asigura traficul de net. Poate router-ul functioneaza corect, dar nu primesti semnal de la furnizorul de internet.
Cand deschizi calculatorul, e conectat direct la net sau trebuie sa activezi netul de fiecare data (PPPoE, care foloseste username si parola)? Configurarea router-ului trebuie sa tina cont si de aceste setari.
Daca ai o cunostinta care se pricepe la domeniul IT, poti apela la acea persoana pentru a rezolva problema. O opinie separata e benefica intotdeauna.

| ChiukiuHamsler explică (pentru dannyel86):

Cand intru pe pc, acea iconita este full