| Maria9Maria a întrebat:

Ieri mi-am cumparat un router TIP-LINK. toate bune si frumoase pana cand imi apare eroarea asta "Faild to verify router drtting. 1. Please check the WAN connection type and parameteres. 2. Please check your network connectivity and retry". De ce oare? Totul a fost ok pana in momentul in care, roter-ul incerca sa-si configureze setarile... dupa, imi aparea mesajul de mai sus si router-ul nu poate fi folosit din aceasta cauza! Imi puteti raspunde cum sa fac sa il setez corect si sa nu-mi mai apara aceasta eroare la sfarsitul configurarii? VA ROG AJUTATI-MA CU UN RASPUNS CORECT! FUNDA...

4 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Vezi aici:
http://videotutorial.ro/......ial-video/

mai jos si video :-bd

| Maria9Maria explică (pentru stlucian):

Multumesc pentru raspuns... dar nu este ceea ce eu am nevoie! Eu am router TL-UR720n. Deci ceea ce mi-ai dat tu, este pentru router Tl-740 (cel cu antena)! Eu vreau daca se poate sa ma ajute cineva sa fac setarile pas cu pas ca nu le am deloc cu calculatoarele si vreau sa setez router-ul in mod corect... Va rog se poate sa ma ajute cineva cu un raspuns pe masura?

| sltlp a răspuns (pentru Maria9Maria):

Pai detaliaza tot. De la cine ai interentul, ai username si parola sau nu, ai setari de ip, ai limita la o adresa mac, etc.

| Maria9Maria explică (pentru sltlp):

Am rezolvat problema! Am descoperit ca nu bagasem username-ul si parola de la rds... Va multumesc pentru raspunsuri!