| Adryan28 a întrebat:

Pot instala driverul de sunet pentru placa de sunet pci si cel onboard? Adica sa le instalez pe amandoua si sa am sunet si pe cel onboard si pe cel pci. Se poate, sau pot avea conflicte intre drivere?

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Depinde de placa de baza si BIOS.
Anumite BIOS deconecteaza automat
sunetul onboard, daca detecteaza o placa de sunet. Intra in BIOS si cauti o
functie de genul "onboard audio forced" - "Enabled". Pe urma te duci in "device manager" si le vezi pe amandoua.

| fuzzer a răspuns:

Da,se poate dar ma tem ca de la un timp sunetul n-o sa-ti mai fie de aceeasi calitate, si ti se poate arde placa, te sfatuiesc sa nu te risti. Daca nu gasesti driverul pentru placa de sunet, iti las un link
http://www.softpedia.com/......onal.shtml

Cu acest program vei gasi orice driver, compatibil sistemului tau.Mult succes!