| AlexMk5 a întrebat:

Salut TpU! problema mea sta in felul urmator: ieri seara am plecat pt un moment dat de la calculator si de aceea l-am pus pe sleep (e windows 7, calculator desktop).ok pana aici totul bine si normal zic eu. dar cand sa-l scot din sleep mode. sa blocat. ecranul ramane negru ca si cum calculator ar fi inchis desi unitatea merge. ah, si becul procesorului sta aprins continuu nu mai este intermitent. si cand il deschid e asa. fara sa se mai auda beep-ul de pornire. Care ar putea fi problema? Prefer o solutie cat mai buna.
Multumesc, dau funda (y) :-D

Răspuns Câştigător
| GYGYLATINO a răspuns:

Salut sfatul meu e sa chemi un specialist care se pricepe in calculatoare si reparati

4 răspunsuri:
| theodorafemme2001 a răspuns:

Du-l la service.

| kevincube a răspuns:

De obicei când îl pui să doarmă, ca să revii la modul de funcţionare apeşi orice buton de pe tastatură de exemplu ENTER şi se aprinde imediat.
Când calculatorul este pus pe modul sleep sau hibernare unitatea rămâne aprinsă doar că pe un mod mai economic astfel nu consumă la fel ca si când calculatorul ar fi funcţional.

Răspuns utilizator avertizat
| AlexMk5 explică:

Deci unitatea merge dar la fel si monitorul e in perfecta stare. nu ajunge la etapa cand trebuie sa buteze si becul e aprins continuu (becul din carcasa unitatii. cel care indica activitatea procesorului sau a hardului nu stiu exact rolul acelui beculet)