| Streaja a întrebat:

procesorul conteaza in mult in vizionarea clipurilor in HD pe YouTube? Eu am procesor pentium 4 3.00 GHz Single Core si merge putin sacadat la 720 p am placa video de 512 mb si 64 bit. FUNDAAA

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Conteaza destul de mult procesorul cand te uiti pe youtube. Daca folosesti chrome, sau mpzilla, cauta pe net cum sa faci ca browser-uls a folsoesca numai accelerarea grafica.

| dannyel86 a răspuns:

Conteaza si placa video si viteza la net, dar si memoria ram. Cam toate sunt in legatura atunci cand vrei sa deschizi aplicatii sau clipuri cu grafica avansata. Placa ta e pe 64 de biti, ceea ce poate influenta performanta componentei din sistem.

| ÎngerCretin a răspuns:

64 bit. nu mă mir. Ia-ţi o placă video mai bună (128/256 bit că mai mult nu are rost deoarece nu face faţă procesorul).

| magazindecadouri a răspuns:

Salut, un mic upgrade ti-ar prinde bine, un minim de dual core cu 2gb ram daca se poate sa fie DDR3