| Bossmen a întrebat:

puteti sa imi faceti o configuratie de un pc de gaming nu mult peste 1000 de euro si sa dati si cateva explicatii (ca nu vreau ca peste 5 zile sa vreau sa il schimb) si sa suporte o gramada de jocuri. Daca ati putea sa imi dati si niste explicatii ce e cu dx 12 si toatea astea as aprecia foarte mult.

1 răspuns:
| ROB3RT89 a răspuns:

Cred ca tu ai ceva cu capu si nu esti capabil sa intelegi anumite chesti care ti se explica, de la 600 de euro ai ajuns la 1000? Buna treaba!
Pentru direct x 12 ai nevoie de o placa video cu suport dx12 si de windows 10, posibil sa faca upgrade si la windows 8.1.
Jocuri pe dx12 vor aparea in 2016, momentan sunt doar demo.
Uite aici, sa-ti faci o mica idee intre dx11 si dx12=> https://www.youtube.com/watch?v=sc4dsiq-I7g