| talazrobert a întrebat:

Recent am instalat Windows 10 32 bit. Cand deschid unele jocuri mi se deconecteaza monitorul si calculatorul isi da restart. Totusi unele jocuri merg. Imi merge Minecraft, ETS2, Don't Stave, si nu imi merge World of Tanks, GTA SA, NFS MW, si altele. Ajutor! Da, am instalat driverul de video-audio, fiindca am calculatorul conectat la un televizor prin HDMI.
Inca un mic detaliu, am intrat intr-un joc care era in rezolutia de 1024x768 si am setat rezolutia la 1366x768(rezolutia optima a televizorului) si din nou s-a deconectat de la televizor si in cateva secunde, restart din nou.

5 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

De ce nu ai optat pentru varianta de 64 bit? Fa o reinstalare curata, actualizeaza toate driverele, apoi vezi cum ruleaza; testeaza si temperaturile si vezi daca e de la asta, schimba si cablul/portul hdmi, dar mai ales incearca pe un monitor monitor, nu televizor.

| Zaygon a răspuns:

Windowsul de vina sau racirea ca altfel nu prea are sens restartul.

| talazrobert explică (pentru Zaygon):

Nu stiu ce sa zic de racire, calculatorul este destul de curat si inainte sa pun windows-ul 10 mergeau toate jocurile fara probleme.

| FuNNy121431 a răspuns:

Posibil sa fie windows-ul de vina, incearca sa instalezi pe 64bit.

| talazrobert explică (pentru FuNNy121431):

Incerc si revin cu un raspuns.