| Oryous a întrebat:

recent am primit un calculator nou DELL DIMENSION C521. problema este ca nu este prea performant pentru gaming si as vrea sa-i oun niste piese mai bune si niste ram dar nu gasesc piese pt el. imi este ca sunt prea mari si nu incap in unitate. si nu gasesc ram de marimea sloturilori lui. asa ca ma gandeam daca imi poate recommanda cineva niste piese de gaming dar mai ieftine. multumesc ca miai citit intrebarea happy.

2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Daca e nou il duci in servicul unde ai garantie si le spui lor ce sa faca. Nu umbla de capul tau prin el ca iti pierzi garantia in momentul in care desfaci carcasa.

| Tudor018 a răspuns:

Poti sa îți iei o placa de baza noua si ram.Numai să îmi spui ce mărime suporta! Micro atx, atx