| Thomas2233 a întrebat:

Rog ajutor.Imi puteti spune si mie cum se intaleaza Windows 7 pe un laptop cu windows vista?

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Salutare! Se poate face instalare de la zero, ca si cand nu ar avea sistem de operare, sau se poate face upgrade, pastrand programele instalate si setrarile din Vista. Decat sa iti scriu eu o multime de indicatii mai bine citesti aici http://windows.microsoft.com/......-windows-7 Vreau doar sa iti atrag atentia ca (din experienta mea) trebuie sa fie ca versiunea de Vista sa corespunde cu versiunea de Win7 (adica ambele sa fie Ultimate, Home edition, Professional etc). De asemeni limba instalarii trebuie sa fie aceeasi. Succes!

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Instalezi de la "0" ca si cand nu ai avea sistem de operare. Nu conteaza ce fel
de sistem ai instalat acum.
Uite aici un tutorial:
http://techspotting.org/how-to-install-windows-7/

| Andy2013 a răspuns:

Formatezi C-ul si instalezi apoi Windows 7... funda pls?