| Zberk a întrebat:

sa pun acest sistem pe 64 bit?

Procesor Intel e8400 core 2 duo 3, 0 ghz 6mb frecventa 1333

Am doua placute ram de 2gb ddr2, amandoua placute cu frecventa de 800 ( in total am 4gb )

Placa video nVIDIA geforce 630, 2gb

Sursa de 500W

Hard 160 gb.

As vrea sa-l pun pe 64 bit deoarece citeste doar 3, 5 gb ram din 4gb pe care ii am. Pana acum l-am avut pe 32 bit, daca il bag pe 64 trebuie sa ii mai fac ceva?

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Intrebarea mea e de ce nu ai avut pana acum 64 bit... Ca sistemul suporta doar.

| gelu1970 a răspuns:

Iti citeste toti cei 4 gb. insa sistemul operativ isi rezerva parte din ram. daca vrei sa folosesti cei 4 gb trebuie sa instalezi w8. eu nu te sfatuiesc, asa ca instaleaza w7 de 64 bit, si foloseste linistit pc.
bafta.